W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj
X

Księgarnia PWN

   

   

   

   

.

.

   

   

   

   

Bezpłatny newsletter


Artykuły

Systemy informatyczne w zarządzaniu procesami workflow

Systemy informatyczne w zarządzaniu procesami workflow

Książka Systemy informatyczne w zarządzaniu procesami workflow powstała na podstawie doświadczeń autora zdobytych w trakcie badań i analiz procesów biznesowych w dużej firmie telekomunikacyjnej w Polsce. Problematyka całego cyklu życia procesów biznesowych nie była przedmiotem badań. W kręgu zainteresowań autora były początkowo dwa etapy tego cyklu: analiza procesów i ich poprawa, nazywana w środowiskach biznesowych optymalizacją. Jednakże wykonanie użytecznej analizy procesów biznesowych, a następnie przygotowanie propozycji modyfikacji to działania pośrednie w cyklu ich życia, dlatego treść książki nawiązuje także do faz początkowych cyklu – do definiowania, wdrażania i automatyzacji procesów biznesowych w przedsiębiorstwie.

Czytaj dalej »

Model wykonawczy - OpenCL

Model wykonawczy - OpenCL

W tradycyjnym programowaniu, np. w systemie Linux, do dyspozycji programisty jest podstawowy kompilator o nazwie GCC (ang. GNU Compiler Collection). Tworząc program, w wielkim uproszczeniu, tworzymy zestaw procedur, klas, a kod źródłowy poddawany jest kompilacji za pomocą kompilatora GCC. Inaczej mówiąc, tworzymy tylko jeden program do wykonania przez procesor główny komputera, na którym jest uruchomiony system.

Czytaj dalej »

PyCon PL 2015 - Call for Proposals

PyCon PL 2015 - Call for Proposals

Organizatorzy konferencji PyCon PL 2015 uruchomili Call for Proposals, czyli nabór na propozycję prelekcji, warsztatów, paneli dyskusyjnych oraz innych aktywności konferencyjnych. Zaakceptowani prowadzący, którzy spełnią warunki przestawione w Call for Proposals, otrzymają darmowy bilet na konferencję. Termin zgłoszeń mija z dniem 15 lipca 2015.  

Czytaj dalej »

Shadery – czym są?

Shadery – czym są?

„Shadery. Zaawansowane programowanie w GLSL” Karola Sobiesiaka i Piotra Sydowa to książka, która wprowadzi czytelników w świat zaawansowanego programowania – jego architektury i procesu. Jest to pierwsza na świecie książka omawiająca najnowszą wersje języka GLSL 4.50 Shadery. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce zajmować się programowaniem procesorów graficznych.

Czytaj dalej »

Inżynieria wymagań – wywiad z Karoliną Zmitrowicz, autorką książki „Analityk systemów”

Inżynieria wymagań – wywiad z Karoliną Zmitrowicz, autorką książki „Analityk systemów”

Czym jest inżynieria wymagań i jakie czynności wchodzą w jej skład? Czym są wymagania? Jakie miejsce w przedsięwzięciu informatyczny zajmuje inżynieria wymagań i jakie ma znaczenie dla sukcesu projektu? Odpowiada Karolina Zmitrowicz, autorka książki „Analityk systemów. Przygotowanie do egzaminu z inżynierii wymagań” i trener w dziedzinie inżynierii wymagań oraz analizy biznesowej.

Czytaj dalej »

Polecamy

Partnerzy