W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj
X

Księgarnia PWN

   

   

   

   

.

.

   

   

   

   

Bezpłatny newsletter


Artykuły

Big Data

Big Data

25 lutego odbyła się jedyna w Polsce konferencja dla profesjonalistów zajmujących się "dużymi danymi" - poświęcona technologicznym aspektom wprowadzania, rozwoju i wykorzystania rozwiązań Big Data. 

Czytaj dalej »

Aktywacja aplikacji systemowych

Aktywacja aplikacji systemowych

Interfejs programistyczny uniwersalnej platformy Windows 10 implementuje mechanizm komunikacji pomiędzy zainstalowanymi aplikacjami. Dzięki temu odpowiednio skonfigurowane aplikacje mogą aktywować się wzajemnie i wymieniać pomiędzy sobą dane. Możliwość ta zostanie zaprezentowana na przykładzie aktywacji systemowych funkcji do odczytywania kontaktów i wysyłania wiadomości tekstowych. 

Czytaj dalej »

„Informatyka kwantowa” – co to takiego?

„Informatyka kwantowa” – co to takiego?

Informatyka kwantowa to nowa dziedzina informatyki, która dynamicznie się rozwija szczególnie na poziomie teoretycznym. Także na poziomie technologicznym są notowane kolejne niezwykle zaawansowane osiągnięcia. Nie będzie nadużyciem napisanie, iż ten dział informatyki dosłownie rozwija się na naszych oczach. Choć poziom rozwoju sprzętowych rozwiązań dla komputerów kwantowych nadal nie jest satysfakcjonujący (krotko mówiąc, nie możemy jeszcze kupić komputera kwantowego do domu), dotychczas opracowane algorytmy kwantowe oraz protokoły komunikacji oparte na prawach fizyki kwantowej jednoznacznie pokazały możliwości, jakie tkwią w kwantowym modelu przetwarzania informacji. Istotnym celem jest także popularyzacja informatyki kwantowej, szczególnie iż jest to dziedzina odwołująca się do dość zaawansowanych pojęć z matematyki oraz fizyki. I właśnie popularyzacja stanowi główny powód napisania tej książki. Informatyka kwantowa, jak się obecnie sądzi, dostarcza nie tylko nowych algorytmów, ale także oferuje większą moc obliczeniową niż moc obliczeniowa obecnie dostępnych rozwiązań informatycznych. [...]

Czytaj dalej »

Magia Ruby – programowanie jak czary!

Magia Ruby – programowanie jak czary!

Dawno temu byłem małym dzieckiem, dorastającym na farmie w wiejskiej Pensylwanii. Moje miasto rodzinne jest na tyle małe, że gospodarstwo moich rodziców znajdowało się tylko w odległości 800 metrów wzdłuż drogi od domu moich dziadków od strony mamy, w którym to mama spędziła swoje dzieciństwo.

Czytaj dalej »

Python – programowanie na wesoło – nie tylko dla dzieci!

Python – programowanie na wesoło – nie tylko dla dzieci!

Po co się uczyć programowania komputerów? Programowanie sprzyja rozwojowi kreatywności, logicznego rozumowania i umiejętności rozwiązywania problemów. Programista dostaje szansę utworzenia czegoś z niczego, używając logiki, sprowadza konstrukcje programistyczne do postaci, która może zostać wykonana przez komputer, a gdy coś idzie nie tak, stosując systematyczne procedury, dochodzi do źródła problemu. Programowanie to zabawa, czasami stanowiąca wyzwanie, innym razem frustrująca aktywność, a umiejętności nabyte przy tej okazji mogą się przydać zarówno w szkole, jak i w pracy, jeśli nawet zawodowo nie masz nic wspólnego z komputerami. A tak poza tym, programowanie to świetny sposób na spędzenie wolnego popołudnia, gdy za oknem panuje pogoda pod zdechłym psem.

Czytaj dalej »

Polecamy

Partnerzy