Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


Artykuły

Grupa Sage w WN PWN – nowości wydawnicze 2015

Grupa Sage w WN PWN – nowości wydawnicze 2015

Wydawnictwo Naukowe PWN nawiązało współpracę z firmą Sage, która nie tylko jest jednym z największych dostawców rozwiązań ERP w Europie i na świecie, lecz także światowym liderem wśród dostawców oprogramowania wspierającego zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Czytaj dalej »

Etyka testowania

Etyka testowania

Chyba każdy pracujący w obszarze zapewnienia i kontroli jakości przeżył kiedyś dylemat – mówić o problemach, czy nie? Informować klienta, że jakość tworzonej aplikacji znacznie odbiega od oczekiwań (i często zapewnień kierownictwa projektu ze strony dostawcy oprogramowania)? Ulec presji developerów i Kierownika Projektu i „nie zauważać” pewnych błędów w testowanym systemie? Skrócić czas testów i pominąć pewne przypadki testowe, ponieważ z powodu przeciągania się developmentu „zabrakło czasu” na testy?

Czytaj dalej »

Rozwiązywanie problemów z poziomu PowerShell  cz.1

Rozwiązywanie problemów z poziomu PowerShell cz.1

Seria artykułów obejmuje następujące zagadnienia:

  • Testowanie serwerów
  • Korzystanie z pakietu rozwiązywania problemów
  • Korzystanie z Analizatora Najlepszych Praktyk
  • Wyszukiwanie w Event Viewer poszczególnych zdarzeń
  • Przekazywanie dzienników zdarzeń do centralnego serwera dziennika

Czytaj dalej »

Sinatra - wstęp

Sinatra - wstęp

Można się zastanawiać, czym jest Sinatra. Oto, co można znaleźć na stronie domowej projektu: Sinatra jest  językiem typu DSL do szybkiego tworzenia aplikacji internetowych w Ruby, przy minimalnym wysiłku.

Co to znaczy? Cóż, DSL (domain-specific language) to język, który jest przeznaczony do realizacji w określonej domenie, to w przeciwieństwie do języków ogólnego przeznaczenia, które są tworzone w celu rozwiązania problemów w wielu dziedzinach. Sinatra jest lekką biblioteką, która sprawia, że dostęp z poziomu ​​Ruby do HTTP jest znacznie łatwiejszy. Ruby to prosty, ale przy okazji też potężny język programowania obiektowego, a jego składnia sprawia, że ​​jest zarówno elegancki, wyrazisty i wydajny.

Czytaj dalej »

UML - Diagramy behawioralne

UML - Diagramy behawioralne

Notacja UML (ang. Unified Modeling Language) umożliwia tworzenie diagramów przedstawiających różne punkty widzenia systemu. Jest przeznaczona do specyfikowania modelu obiektowego systemu informatycznego oraz kontekstu, w jakim  system będzie używany na wybranym poziomie szczegółowości.

W poprzednim artykule przedstawiliśmy diagramy strukturalne, w tym natomiast skupimy się na diagramach behawioralnych.

Czytaj dalej »

Polecamy

Partnerzy