W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj
X

Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

Bezpłatny newsletter


Artykuły

Testowanie CRUD – „Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia”

Testowanie CRUD – „Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia”

CRUD to czarnoskrzynkowa technika projektowania testów związana z przetwarzaniem danych. Polega na tworzeniu przypadków testowych na podstawie śledzenia cyklu życia danych w systemie. W artykule opisana została podstawowa wersja metody, a także jej rozszerzenia, ponieważ w rzeczywistych projektach najprostsze podejście CRUD może okazać się niewystarczające. Zapraszamy do lektury rozdziału z książki „Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia”, która trafi do Państwa rąk już w maju.

Czytaj dalej »

Zapowiedzi na 2015

Zapowiedzi na 2015

W tym roku nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN ukażą się kolejne interesujące publikacje: „Shadery”, „Testowanie i jakość oprogramowania”, „HTML5” oraz „Zrozumieć programowanie”. Jak zwykle dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć wartościowych i pożądanych na rynku publikacji. Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedziami!

Czytaj dalej »

Grupa Sage w WN PWN – nowości wydawnicze 2015

Grupa Sage w WN PWN – nowości wydawnicze 2015

Wydawnictwo Naukowe PWN nawiązało współpracę z firmą Sage, która nie tylko jest jednym z największych dostawców rozwiązań ERP w Europie i na świecie, lecz także światowym liderem wśród dostawców oprogramowania wspierającego zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Czytaj dalej »

Etyka testowania

Etyka testowania

Chyba każdy pracujący w obszarze zapewnienia i kontroli jakości przeżył kiedyś dylemat – mówić o problemach, czy nie? Informować klienta, że jakość tworzonej aplikacji znacznie odbiega od oczekiwań (i często zapewnień kierownictwa projektu ze strony dostawcy oprogramowania)? Ulec presji developerów i Kierownika Projektu i „nie zauważać” pewnych błędów w testowanym systemie? Skrócić czas testów i pominąć pewne przypadki testowe, ponieważ z powodu przeciągania się developmentu „zabrakło czasu” na testy?

Czytaj dalej »

Polecamy

Partnerzy