W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj
X

Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


Artykuły

Co nowego w 2015?

Co nowego w 2015?

Do księgarni trafiły kolejne nowości z dziedziny IT. Jesteście ciekawi, co tym razem dla Was przygotowaliśmy? Zapraszamy do lektury krótkiej prezentacji. Na tapecie mamy „Controlling procesów”, „Grafikę 3D czasu rzeczywistego”, „OpenCL” oraz „Box2D”.

Czytaj dalej »

Box2D – struktura silnika fizycznego

Box2D – struktura silnika fizycznego

Aby zrealizować od zera grę komputerową odpowiadającą na wymogi naszych czasów,  potrzeba chyba wszelkiej możliwej wiedzy z zakresu informatyki, w doskonałej części matematyki i w niezbywalnej części fizyki. Algorytmika, programowanie niskopoziomowe procesorów, rozmaite struktury danych, reprezentacja świata w trójwymiarze, symulacja zjawisk naturalnych, komunikacja z urządzeniami zewnętrznymi, implementacja we wszelakich językach programowania, komunikacja sieciowa... na pierwszy rzut oka widać, że nakład pracy przekroczy możliwości najzdolniejszego programisty w funkcji czasu.

Czytaj dalej »

Teleportacja kwantowa

Teleportacja kwantowa

„Informatyka kwantowa: Wybrane obwody i algorytmy” Marka Sawerwaina i Joanny Wiśniewskiej do księgarni trafi w październiku tego roku, ale już dziś zapraszamy do lektury wybranych dla Państwa przez wydawcę fragmentów książki. Autorzy tej publikacji pokazują, jak może wyglądać informatyka przyszłości i udowadniają, że teleportacja to nie mit rodem z filmów science-fiction! 

Czytaj dalej »

Testowanie CRUD – „Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia”

Testowanie CRUD – „Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia”

CRUD to czarnoskrzynkowa technika projektowania testów związana z przetwarzaniem danych. Polega na tworzeniu przypadków testowych na podstawie śledzenia cyklu życia danych w systemie. W artykule opisana została podstawowa wersja metody, a także jej rozszerzenia, ponieważ w rzeczywistych projektach najprostsze podejście CRUD może okazać się niewystarczające. Zapraszamy do lektury rozdziału z książki „Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia”, która trafi do Państwa rąk już w maju.

Czytaj dalej »

Zapowiedzi na 2015

Zapowiedzi na 2015

W tym roku nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN ukażą się kolejne interesujące publikacje: „Shadery”, „Testowanie i jakość oprogramowania”, „HTML5” oraz „Zrozumieć programowanie”. Jak zwykle dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć wartościowych i pożądanych na rynku publikacji. Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedziami!

Czytaj dalej »

Grupa Sage w WN PWN – nowości wydawnicze 2015

Grupa Sage w WN PWN – nowości wydawnicze 2015

Wydawnictwo Naukowe PWN nawiązało współpracę z firmą Sage, która nie tylko jest jednym z największych dostawców rozwiązań ERP w Europie i na świecie, lecz także światowym liderem wśród dostawców oprogramowania wspierającego zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Czytaj dalej »

Polecamy

Partnerzy