W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj
X

Księgarnia PWN

Wprowadzenie do informatyki kwantowej – Marek Sawerwain, Joanna Wiśniewska

Zapraszamy do pobierania rozdziału z książki Marka Sawerwaina i Joanny Wiśniewskiej „Informatyka kwantowa. Wybrane obwody i algorytmy”. Praca ta ma na celu przedstawienie głównych pojęć wprowadzających Czytelnika w niełatwe arkany IK (wszakże mowa o fizyce kwantowej), a także przybliżenie działań podstawowych - już dobrze poznanych obwodów kwantowych realizujących znane algorytmy i protokoły informatyki kwantowej.

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga pozostawienia adresu e-mail oraz wyrażenia poniższych zgód.

Twój adres e-mail jest nam potrzebny wyłącznie po to, by wysłać Ci bezpłatny e-book oraz newslettery. Pod żadnym pozorem nie udostępnimy Twojego adresu e-mail nieupoważnionym osobom ani firmom. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newsletterów klikając w link na końcu każdego z nich.

W tym rozdziale przedstawimy wybór podstawowych pojęć odnoszących się do informatyki kwantowej. W podrozdziale 2.1 zaprezentujemy podstawowe informacje i definicje odnoszące się do pojęcia informacji kwantowej. W podrozdziale 2.2 omówimy pojęcie rejestru kwantowego, w 2.3 – operacje, jakich nie można wykonywać w ramach informatyki kwantowej, a w 2.4 opiszemy pojęcia splątania. Naturalnie, nie sposób przedstawić wielu innych aspektów, dlatego już na początku zachęcamy do sięgnięcia do innych pozycji w języku polskim [55], [45], [20], [34], [54], gdzie znadują się dodatowe informacje o różnych aspektach informatyki kwantowej, a także do pozycji w języku angielskim [38], [15], [82].

Partnerzy