W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj
X

Księgarnia PWN

Wartości jednorazowe w algorytmach kryptografcznych

Wartości jednorazowe (ang. nonces) są często spotykanym parametrem wielu algorytmów kryptografcznych. Niniejszy tekst ma na celu przybliżenie tematyki użycia wartości jednorazowych w kilku klasach standardowych algorytmów kryptografcznych. Pokażemy na przykładach, jak niewłaściwe użycia liczb jednorazowych często prowadzą do katastrofalnych w skutkach słabości systemów kryptografcznych. Praktycy implementujący i audytujący systemy kryptografczne znajdą tu zestaw wskazówek i przykładów, na jakie elementy systemów związane z wartościami jednorazowymi należy zwracać uwagę w sposób szczególny by zapobiec niebezpiecznym błędom. Dla osób zajmujących się kryptografą od strony bardziej teoretycznej będzie to, mam nadzieję, inspiracja do włączenia się w nurt badań nad algorytmami i trybami pracy, które z jednej strony są łatwe w użyciu (w poprawny sposób), a z drugiej strony ich bezpieczeństwo nie załamuje się w sposób katastrofalny w przypadku niespełnienia wszystkich założeń co do parametrów systemu.

Pobierz bezpłatny e-book. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.

Wartości jednorazowe_okładka

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga pozostawienia adresu e-mail oraz wyrażenia poniższych zgód.

Twój adres e-mail jest nam potrzebny wyłącznie po to, by wysłać Ci bezpłatny e-book oraz newslettery. Pod żadnym pozorem nie udostępnimy Twojego adresu e-mail nieupoważnionym osobom ani firmom. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newsletterów klikając w link na końcu każdego z nich.

Partnerzy