W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj
X

Księgarnia PWN

Radosław Smilgin „Zawód tester” – definicja testowania

Zapraszamy do pobierania i lektury jednego z rozdziałów najnowszej książki Radosława Smilgina „Zawód tester”.

Są dwa powody, dla których zdecydowałem się na napisanie tej książki. Po pierwsze kiedy zaczynałem pracę w zawodzie miałem setki pytań, na które nie dostałem odpowiedzi. Książka ta jest zbiorem odpowiedzi jakie chciałbym wtedy dostać. Po drugie nie ma tygodnia abym nie otrzymał pytania - jak zostać testerem? W tej książce udzielam najpełniejszej możliwy odpowiedzi na to pytanie poparte moją własną wizją rozwoju testera, perspektywą zatrudniającego i analizą obecnego rynku pracy w IT. Nie ma znaczenia kim jesteś i jakie masz doświadczenie. Jeżeli cechujesz się pracowitością, sumiennością, otwartością i inteligencją zapraszam cię do zawodu testera.

(Radosław Smilgin)

Zawód testera oprogramowania otwiera drogę do najdynamiczniej rozwijającej się branży czyli wytwarzania oprogramowania i sektora nowych technologii. Dla wielu osób jest to zawód na całe życie, dla części będzie to etap pośredni w drodze do programowania, analizy biznesowej czy też zarządzania.

Książka dedykowana jest:

  • osobom, które nie wiedzą co chciałyby robić w przyszłości i szukają różnych opcji;
  • ludziom, którzy rozważają zawód testera oprogramowania, ale wahają się i zastanawiają – czy sobie poradzą? czy mają wystarczające kompetencje?
  • testerom na stażu lub w pierwszej pracy próbujących odnaleźć się w nowej rzeczywistości i szukających przewodnika.

Niniejsza publikacja całościowo opisuje wszystkie aspekty zawodu, odpowiedzialności testerskiej oraz wymagane kompetencje miękkie i twarde. Robi to w odwołaniu do realiów rynkowych i współczesnych trendów.

Dzieli się na 2 części: w pierwszej autor obszernie omawia podstawy zawodu testera, a w drugiej oddaje w ręce czytelnika praktyczne przykłady i gotowe narzędzia do użycia w pracy.

Konstrukcja rozdziałów otwiera przed czytelnikiem kolejne obszary testowania i zapewnienia jakości tak, by na końcu dać mu możliwość świadomego wyboru zawodu i kierunków dalszego rozwoju.

Udostępniony fragment dotyczy definicji testowania.

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga pozostawienia adresu e-mail oraz wyrażenia poniższych zgód.

Twój adres e-mail jest nam potrzebny wyłącznie po to, by wysłać Ci bezpłatny e-book oraz newslettery. Pod żadnym pozorem nie udostępnimy Twojego adresu e-mail nieupoważnionym osobom ani firmom. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newsletterów klikając w link na końcu każdego z nich.

zawod_tester

Partnerzy