W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj
X

Księgarnia PWN

Magia Ruby. Programowanie na wesoło

Ruby to doskonały język programowania dla początkujących: łatwy do nauczenia, o dużych możliwościach i fajny w użyciu! Czyż nauka nie jest jednak fajniejsza, gdy pomagają nam czarodzieje i smoki?

Magia Ruby to wesoła, ilustrowana bajka, która nauczy, jak programować w Ruby, zabierając cię w fantastyczną podróż. Śledząc przygody młodych bohaterów, Rubena i Scarlett, zdobędziesz prawdziwe umiejętności programistyczne!

Śledząc przygody młodych bohaterów, Rubena i Scarlett, zdobędziesz prawdziwe umiejętności programistyczne, takie jak:

  • korzysta z podstawowych pojęć takich jak zmienne, symbole, tablice i łańcuchy,
  • używanie tablic asocjacyjnych do tworzenia menu śniadaniowego, które można zaprogramować,
  • sterowanie przepływem programu za pomocą pętli  i wyrażeń warunkowych, aby pomóc Królewskiemu Hydraulikowi,
  • testowanie swoich szalonych i zwariowanych pomysłów w IRB i zapisywanie swoich programów i skryptów,
  • tworzenie klasy mini-czarodziejów, z których każdy ma swoją własną supermoc!,
  • porządkowanie i ponowne użycie kodu za pomocą metod i list,
  • zapisywanie własnych interaktywnych historii za pomocą Ruby.

Po drodze będziecie spotykać barwne postaci z całego królestwa, takie jak Królowa – haker, Rycerz w Złamanej Bieli i Wędrowny Minstrel. 

Zapraszamy do pobierania rozdziału z naszej magicznej książki! 

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga pozostawienia adresu e-mail oraz wyrażenia poniższych zgód.

Twój adres e-mail jest nam potrzebny wyłącznie po to, by wysłać Ci bezpłatny e-book oraz newslettery. Pod żadnym pozorem nie udostępnimy Twojego adresu e-mail nieupoważnionym osobom ani firmom. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newsletterów klikając w link na końcu każdego z nich.

Znaleźliście tę książkę! OK, to fantastycznie. Miałem nadzieję, że do was dotrze.
Wyobraźcie sobie, że ktoś Wam mówi, że odkrył nowy sposób pisania. Nie nowy język, taki jak francuski, japoński lub elficki, ale cały nowy rodzaj pisania, który spowoduje, że nasze historie stają się prawdziwe. Jeśli opiszemy labirynt, ludzie będą mogli do niego wejść i się zgubić. Jeśli opiszemy odległą planetę, na której roboty-piraci walczą z czarodziejami ninja, to ta planeta zaistnieje. Nie tylko to. Można napisać tekst „Łupu cupu potrząśnij moimi obwodami” lub rzucić zaklęcie w rodzaju czarodziej_ninja.rzuca_płonące_gwiazdki. 

To szalone, prawda? I zapewne dokładnie tak uważacie: to jest całkiem zwariowane i jeśli ktoś o tym myśli, to znaczy, że ma zbyt dużo czasu do dyspozycji albo zbyt wielką wyobraźnię.

Partnerzy