Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


PTC MathCAD Prime 3.0. Obliczenia i programowanie

PTC MathCAD Prime 3.0. Obliczenia i programowanie

Książka opisuje program PTC MathCAD Prime 3.0, który jest jednym z pakietów komputerowych wspomagających warsztat inżyniera, studenta i ucznia, umożliwiających obliczenia numeryczne i symboliczne oraz ich ilustrację graficzną.

Adresatami tej książki, poświęconej obliczeniom wykonywanym z wykorzystaniem programu PTC MathCAD Prime 3.0, są przede wszystkim studenci kierunków inżynierskich zajmujący się wykonywaniem obliczeń związanych z projektowaniem oraz osoby zawodowo wykonujące obliczenia numeryczne i symboliczne – inżynierowie i naukowcy, których nie satysfakcjonują narzędzia takie, jak choćby arkusz kalkulacyjny służący przede wszystkim do prowadzenia obliczeń tabelarycznych.

Książka jest czymś znacznie więcej niż prostą instrukcją korzystania z programu. Wszystkie obliczenia obarczone są błędami, z których należy zdawać sobie sprawę. Poza sprawnością w korzystaniu z systemów obliczeniowych jeszcze bardziej istotny jest krytycyzm odnośnie do uzyskanych wyników oraz nawyk ich weryfikacji, co ma niezwykle istotne znaczenie w działalności inżynierskiej.

Z książki dowiesz się:

  • jakie są źródła i przyczyny powstawania błędów w obliczeniach;
  • jak wykonywać obliczenia numeryczne i symboliczne;
  • jak programować tok bardziej skomplikowanych obliczeń;
  • jak stosować program do rozwiązywania różnych praktycznych zadań.

 

Polecamy

Partnerzy