Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


Java. Programowanie praktyczne od podstaw

Java. Programowanie praktyczne od podstaw

Praktyczne programowanie w języku Java z przykładowymi kodami

Java jest jednym z języków programowania z niesłabnącą popularnością. Jego główną zaletą jest możliwość pogrupowania danych i akcji w klasy, niezależność od architektury (kod niezależny od rodzaju procesora i systemu operacyjnego) oraz ułatwienia ograniczające możliwość popełnienia błędów w kodzie.

„Java. Programowania praktyczne od podstaw” to nastawione na praktykę wprowadzenie do programowania w języku Java. Dostaniesz do ręki duży zestaw narzędzi pozwalających pisać użyteczne programy. Poznasz szczegółowe wyjaśnienia dotyczące podstawowych konstrukcji języka. A wszystko to z uwzględnieniem najnowszej - 8 wersji Javy.

Książka omawia konstrukcje oraz wybrane narzędzia języka Java, przydatne we wszystkich rodzajach praktycznego programowania.

Czego nauczysz się korzystając z tej książki:

  • jak budować klasy, implementować interfejsy, wykorzystywać polimorfizm;
  • jak przetwarzać tablice, kolekcje, pliki, napisy, daty, liczby;
  • jak programować współbieżnie;
  • jak stosować interfejsy funkcyjne i lambda-wyrażenia;
  • jak łatwo rozwiązywać praktyczne problemy z wykorzystaniem przetwarzania strumieniowego i technik filter-map-reduce.

W prezentacji elementów i narzędzi platformy Java znajdziesz odpowiedzi na pytania: co to jest? po co to jest? kiedy i jak to stosować? Dodatkowo otrzymasz kilkaset przykładowych kodów, które nie tylko zilustrują omawiane koncepcje, ale również przedstawią konkretne rozwiązania problemów.

Aby korzystać z tej książki nie musisz wiedzieć zbyt wiele o programowaniu. Przeznaczona jest zarówno dla całkowicie początkujących programistów, jak i tych, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności, a w szczególności zaznajomić się z ważnymi nowymi elementami języka w wersji 8.

Zamów już dziś!

Polecamy

Partnerzy