Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


Wprowadzenie do algorytmów

Wprowadzenie do algorytmów

Zobacz najlepszy na świecie podręcznik z dziedziny algorytmów i struktur danych!

BIBLIA ALGORYTMÓW – teraz w ofercie PWN! To już VII wydanie znakomitego podręcznika z dziedziny algorytmów i struktur danych, w którym został ulepszony cały tekst książki. Zmiany obejmują dodanie nowych rozdziałów, poprawienie pseudokodu i wprowadzenie aktywniejszego stylu prezentacji.

Książka omawia:

  • metody matematyczne stosowane do analizy algorytmów,
  • sortowanie i statystyki pozycyjne (m.in. heapsort, quicksort, sortowanie liniowe),
  • struktury danych (w tym tablice z haszowaniem, drzewa wyszukań binarnych, drzewa czerwono-czarne),
  • zaawansowane metody konstruowania i analizowania algorytmów (m.in. programowanie dynamiczne, algorytmy zachłanne).

Dużo miejsca poświęcono złożonym strukturom danych (B-drzewa, kopce Fibonacciego, drzewa van Emde Boasa) i podstawowym algorytmom grafowym (minimalne drzewa rozpinające, najkrótsze ścieżki z jednym źródłem i między wszystkimi parami wierzchołków, maksymalny przepływ).

Poszczególne części książki to materiał dydaktyczny do wielu przedmiotów informatycznych (takich jak np. matematyka dyskretna, kombinatoryka, algorytmy i struktury danych, teoria grafów, metody programowania) wykładanych na uczelniach wyższych. Podręcznik stanowi zamkniętą całość. Zawiera dużo zadań i problemów do rozwiązania (o różnym stopniu trudności).

Książka przeznaczona jest dla studentów kierunków informatycznych, pracowników naukowych, jak również wszystkich tych, którzy chcą zajmować się projektowaniem i programowaniem systemów informatycznych.

Polecamy

Partnerzy