Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


Download

Witamy w sekcji Download serwisu IT.PWN.PL.

To właśnie tutaj znajdziesz materiały, które udostępniamy poprzez specjalny kod znajdujący się w wybranych książkach wydawanych przez Wydawnictwo PWN lub w zamian za podanie adresu e-mail.

Zachęcamy do korzystania. Wystarczy wpisać kod w okienku poniżej.

Pobierz także bezpłatnie:

Wartości jednorazowe w algorytmach kryptografcznych

Wartości jednorazowe w algorytmach kryptografcznych

Wartości jednorazowe (ang. nonces) są często spotykanym parametrem wielu algorytmów kryptografcznych. Niniejszy tekst ma na celu przybliżenie tematyki użycia wartości jednorazowych w kilku klasach standardowych algorytmów kryptografcznych. Pokażemy na przykładach, jak niewłaściwe użycia liczb jednorazowych często prowadzą do katastrofalnych w skutkach słabości systemów kryptografcznych.

Pobierz »

Jak uniknąć błędów w programowaniu?

Jak uniknąć błędów w programowaniu?

Od czasu powstania pierwszej programowalnej maszyny software stał się nieodłączną częścią każdego komputera, a błędy (tzw. bugi) wszelkich rodzajów zaczęły towarzyszyć i towarzyszą po dziś dzień twórcom oprogramowania, stając się  integralną i akceptowaną częścią ich pracy.

W bezpłatnym eBooku przedstawiamy przykłady kilkunastu najciekawszych, zdaniem autorów, rodzin błędów i programistycznych potknięć, wraz z wyjaśnieniem ich natury, możliwości unikania oraz powiązanymi przykładami z życia.

Pobierz »

Co robimy źle i jak tego uniknąć?

Co robimy źle i jak tego uniknąć?

Problemy w realizacji projektów IT to wdzięczny temat do dyskusji. Większość problemów związanych jest nie z technologią, a z zarządzaniem projektem.

W bezpłatnym eBooku "Przyczyny niepowodzeń projektów IT. Co robimy źle i jak tego unikać", przedstawiamy i wyjaśniamy najczęstsze przeszkody w realizowaniu projektów IT, na które składają się min:

Pobierz »

Agile Wall. Narzędzia Visual Management w metodach Agile

Agile Wall. Narzędzia Visual Management w metodach Agile

Brak komunikacji jest często podawany jako numer jeden na liście przyczyn porażek projektów.

Agile Wall. Narzędzia Visual Management w metodach Agile, autorstwa Krystiana Kaczora odpowiada na ten problem.

W bezpłatnym eBooku prezentujemy odpowiedzi na pytania i problemy:czym jest Visual Management, jak możesz szybko zrozumieć sytuację i podjąć właściwą decyzję, jakie informacje mogą znajdować się na agile wall i jak korzystać z tego narzędzia.

Dostaniecie także gotowe do wykorzystania pomysły i poznacie praktyki innych zespołów.

Pobierz »

HTML5 Storage. Techniki zaawansowane

HTML5 Storage. Techniki zaawansowane

Książka ta jest przeznaczona dla każdego, kto chciałby poznać HTML5 Storage począwszy od podstaw a skończywszy na technikach zaawansowanych. W książce
tej poruszone zostały techniki, które wiele razy były wykorzystywane w praktyce, zarówno w projektach komercyjnych, jak i darmowych.

W publikacji znajdziesz:

Opis budowy API - w jaki sposób korzystać z funkcjonalności HTML5 Storage
Współdzielenie danych w localStorage pomiędzy różnymi dokumentami
Wskazówki jakich praktyk unikać w pracy z HTML5 Storage oraz jakich dobrych praktyk warto się trzymać.
Porady o tym jak stworzyć bibliotekę, rozszerzającą możliwości HTML5 Storage o dodatkowe funkcjonalności.

Pobierz »

Thomas Cormen, Algorytmy jako technologia

Thomas Cormen, Algorytmy jako technologia

Prezentowany rozdział to drugi z kolei udostępniony dla Państwa fragment najlepszego na świecie podręcznika z dziedziny algorytmów i struktur danych, nazywanego BIBLIĄ ALGORYTMÓW.

Przypuśćmy, że komputery byłyby nieskończenie szybkie, a pamięć komputerowa byłaby darmowa. Czy wówczas istniałby jakikolwiek powód do zajmowania się algorytmami? Odpowiedź brzmi: tak, choćby dlatego, że nadal chcielibyśmy umieć udowodnić, że nasza metoda rozwiązania zakończy się, i to z poprawnym wynikiem.​

Pobierz »

Adam Roman, „Testowanie w cyklu życia oprogramowania”

Adam Roman, „Testowanie w cyklu życia oprogramowania”

Zapraszamy do pobierania rozdziału z książki Adama Romana „Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia”. Dzięki udostępnionemu fragmentowi dowiecie się Państwo więcej na temat testowania w cyklu życia oprogramowania. Autor porusza takie kwestie, jak modele wytwarzania oprogramowania, weryfikacja i walidacja, opisuje poziomy testów i ich typy.

Książka Adama Romana to idealna pomoc dla przygotowujących się do egzaminów ISTQB na wszystkich poziomach zaawansowania.

Pobierz »

Magia Ruby. Programowanie na wesoło

Magia Ruby. Programowanie na wesoło

Magia Ruby to wesoła, ilustrowana bajka, która nauczy, jak programować w Ruby, zabierając cię w fantastyczną podróż. Śledząc przygody młodych bohaterów, Rubena i Scarlett, zdobędziesz prawdziwe umiejętności programistyczne!

Zapraszamy do pobierania rozdziału z naszej magicznej książki! 

Pobierz »

Wprowadzenie do informatyki kwantowej – Marek Sawerwain, Joanna Wiśniewska

Wprowadzenie do informatyki kwantowej – Marek Sawerwain, Joanna Wiśniewska

Zapraszamy do pobierania rozdziału z książki Marka Sawerwaina i Joanny Wiśniewskiej „Informatyka kwantowa. Wybrane obwody i algorytmy”. Praca ta ma na celu przedstawienie głównych pojęć wprowadzających Czytelnika w niełatwe arkany IK (wszakże mowa o fizyce kwantowej), a także przybliżenie działań podstawowych - już dobrze poznanych obwodów kwantowych realizujących znane algorytmy i protokoły informatyki kwantowej.

W tym rozdziale przedstawimy wybór podstawowych pojęć odnoszących się do informatyki kwantowej. W podrozdziale 2.1 zaprezentujemy podstawowe informacje
i definicje odnoszące się do pojęcia informacji kwantowej. W podrozdziale 2.2 omówimy pojęcie rejestru kwantowego, w 2.3 – operacje, jakich nie można wykonywać w ramach informatyki kwantowej, a w 2.4 opiszemy pojęcia splątania. Naturalnie, nie sposób przedstawić wielu innych aspektów, dlatego już na początku zachęcamy do sięgnięcia do innych pozycji w języku polskim [55], [45], [20], [34], [54], gdzie znadują się dodatowe informacje o różnych aspektach informatyki kwantowej, a także do pozycji w języku angielskim [38], [15], [82].

Pobierz »

Radosław Smilgin „Zawód tester” – definicja testowania

Radosław Smilgin „Zawód tester” – definicja testowania

Są dwa powody, dla których zdecydowałem się na napisanie tej książki. Po pierwsze kiedy zaczynałem pracę w zawodzie miałem setki pytań, na które nie dostałem odpowiedzi. Książka ta jest zbiorem odpowiedzi jakie chciałbym wtedy dostać. Po drugie nie ma tygodnia abym nie otrzymał pytania - jak zostać testerem? W tej książce udzielam najpełniejszej możliwy odpowiedzi na to pytanie poparte moją własną wizją rozwoju testera, perspektywą zatrudniającego i analizą obecnego rynku pracy w IT. Nie ma znaczenia kim jesteś i jakie masz doświadczenie. Jeżeli cechujesz się pracowitością, sumiennością, otwartością i inteligencją zapraszam cię do zawodu testera.

(Radosław Smilgin)

Udostępniony fragment dotyczy definicji testowania.

Pobierz »

Zrozumieć programowanie: procesy

Zrozumieć programowanie: procesy

Uprawnione wydaje się stwierdzenie, że procesy oraz wątki to jedne z ważniejszych konceptów systemu operacyjnego dla programisty. W większości przypadków uruchomienie programu powoduje utworzenie w systemie nowego procesu. Jeśli program został skompilowany do natywnego pliku wykonywalnego, np. w formacie PE (używany pod systemami z rodziny Windows, kojarzony z plikami o rozszerzeniu „.exe”) lub ELF (używany pod systemami z rodziny GNU/Linux), proces jest tworzony na podstawie uruchamianego pliku.

Załączony plik jest fragmentem książki Gynvaela Coldwinda "Zrozumieć programowanie".

Książkę można kupić pod tym linkiem

Pobierz »

Partnerzy