Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


Scrum. Czyli jak robić dwa raz więcej, dwa razy szybciej

Scrum. Czyli jak robić dwa raz więcej, dwa razy szybciej

Żyjemy w świecie, w którym nie wszystko funkcjonuje tak jak należy. Dla tych, którzy wierzą, że każdą pracę można wykonać jeszcze lepiej, pionier Scruma – Jeff Sutherland – przygotował błyskotliwą, głęboką  i prowokującą do myślenia książkę o procesie zarządzania.

Drażliwa kwestia, którą porusza Jeff, sprowadza się do tego, że ludzie są zupełnie nieprzygotowani do szybkiego i skutecznego wykonywania pracy. Najlepiej ułożone plany idą z dymem. Zespoły często pracują ze sprzecznymi celami. A kiedy narasta presja, to wzrasta brak zadowolenia. Opierając się na swoich doświadczeniach życiowych, ten były pilot myśliwca po West Point, ekspert biometryki, CTO oraz wiceprezes technologii jedenastu różnych firm technologicznych rzucił wyzwanie dysfunkcyjnym realiom i zaczął szukać rozwiązań, które miałyby globalny wpływ  na efektywność pracy.

„Wciągające, przekonywujące i niezwykle praktyczne… Trudno robić postępy, gdy się wyraźnie nie widzi własnych ograniczeń. Sutherland daje nam soczewkę pozwalającą to naprawić. O dziwo, ta książka nie tylko ułatwia nam życie w pracy i domu, lecz także czyni je lepszym i szczęśliwszym”.

–  Shawn Achor, New York Times, autor bestsellera Before Happiness And The Happiness Advantage.

Jeff Sutherland jest współtwórcą Scrum. Jest absolwentem West Point, byłym pilotem myśliwca i naukowcem zajmujących się badaniami nad rakiem. Był również CTO lub głównym inżynierem jedenastu różnych producentów oprogramowania – od małych jak do wielkich firm. Uruchomił pierwszy zespół Scrum w 1993 roku i od tego czasu sprawił, że ta metoda zyskała olbrzymią popularność na całej planecie, w prawie każdej branży: finansów, opieki zdrowotnej, szkolnictwa wyższego i telekomunikacji.

Partner wydania:

 

Patroni medialni:

         

Polecamy

Partnerzy