W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj
X

Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


WarszawQA – siódma odsłona

WarszawQA – siódma odsłona

Zapraszamy na siódmą odsłonę WarszawQA, w której każdy Uczestnik, niezależnie od stopnia zaawansowania i doświadczenia, znajdzie dla siebie coś interesującego.

Kiedy: 14 kwietnia 2015 (WTOREK), 18:00–21:00
Gdzie: siedziba firmy K2 Internet S.A. przy ulicy Domaniewska 44a (budynek Platinium 5, piętro VII).
Rejestracja: WarszawQA #7

Naszym Gościem będzie Adam Roman, który w swoim wystąpieniu odpowie na pytanie:
 

 Czy techniki projektowania testów mają sens? 

Techniki projektowania testów to metody tworzenia przypadków testowych, na podstawie ściśle określonych reguł. Istnieje bardzo wiele technik, ale nie każdy tester stosuje je w swojej praktyce zawodowej. W wystąpieniu  zaprezentowane zostaną podstawowe techniki czarnoskrzynkowe, tzn. metoda podziału na klasy równoważności, analiza wartości brzegowych oraz – o ile czas pozwoli – metoda maszyny stanowej. Metody te wyglądają na proste (a co za tym idzie – nieefektywne), ale zobaczymy, że tak naprawdę sprawa jest o wiele bardziej złożona niż to się może wydawać na pierwszy rzut oka. Wymienione metody zostaną precyzyjnie i dogłębnie omówione, w celu wyjaśnienia szeregu nieścisłości oraz błędów, jakie narosły wokół tych technik. Ponadto dowiemy się o zastosowaniu opisanych technik na rzeczywistych przykładach, co wykaże, że w pewnych sytuacjach ich wykorzystanie ma naprawdę duży sens.

W drugiej części spotkania, nasz Gość opowie o swojej nowej książce:

 „Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia”

Nowa książka Adama Romana jest pierwszym polskim podręcznikiem, ujmującym w sposób kompleksowy zagadnienia dotyczące testowania oprogramowania. W książce znajduje się obszerny i precyzyjny opis kilkudziesięciu technik projektowania testów, a także wielu narzędzi zapewniania jakości oraz metod zarządzania zespołem i projektem testowym. Ponadto omawiane zagadnienia są bogato ilustrowane praktycznymi przykładami zastosowań.
 
Będzie to doskonała okazja do zadania pytań Autorowi oraz dyskusji nad publikacjami o tematyce zapewnienia jakości IT i innymi źródłami czerpania wiedzy w tym zakresie.

Szczegóły i rejestracja: http://www.warszawqa.pl/warszawqa-7/

Spotkania mają charakter cykliczny i udział w nich jest bezpłatny.

Więcej szczegółów i opis spotkania na stronie www.warszawqa.pl

Zapraszamy do kontaktu: kontakt@warszawqa.pl

Polecamy

Partnerzy