W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj
X

Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


TestingCup – otwarte mistrzostwa Polski w testowaniu oprogramowania

TestingCup – otwarte mistrzostwa Polski w testowaniu oprogramowania

Zasady są proste; liczy się ilość zgłoszonych błędów, ich krytyczność i jakość raportowania. Mistrzostwa TestingCup polegają na przetestowaniu aplikacji w oparciu o dostarczoną specyfikację. Zaciekawieni? A więc mamy dla Was dobrą wiadomość – trzecia odsłona Mistrzostw odbędzie się już niedługo – między 11 a 13 maja 2015 roku we Wrocławiu. 

Oprócz niewątpliwej satysfakcji z wygranej, na uczestników czekają także atrakcyjne nagrody. W mistrzostwach udział wziąć mogą wszyscy, bez względu na doświadczenie w testowaniu, zarówno indywidualne osoby, chcące podjąć wyzwanie, jak i firmy, które chciałyby wydelegować swój zespół i przekonać się, czy ich testerzy zasługują na miano Mistrzów. TestingCup to także sposób weryfikacji rzeczywistych umiejętności budowania środowiska testowego, testowania i raportowania defektów. Każdy uczestnik otrzymuje „certyfikat” potwierdzający jego wynik w odniesieniu do maksymalnej ilości punktów zdobytych przez najlepszego testera Mistrzostw.

TestingCup to nie tylko zawody testerskie, ale też prezentacje, polskich i zagranicznych prelegentów, w których mogą uczestniczyć widzowie oraz zawodnicy. Będą tam również nasi Autorzy Krystian Kaczor, doświadczony coach, trener i konsultant IT, Adam Roman, adiunkt w Instytucie Informatyki UJ, oraz Radosław Smilgin, który jest również inicjatorem i organizatorem Mistrzostw TestingCup.

Wydawnictwo Naukowe PWN jest partnerem wydarzenia – będziemy tam i zdamy Wam szczegółową relację! Z tej okazji zorganizujemy dla Was wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, a na naszym stoisku będzie można nabyć książki z 20 % rabatem i porozmawiać z naszymi autorami!

Nasi autorzy wystąpią również w roli prelegentów:

Adam Roman poprowadzi spotkanie poświęcone prezentacji nowej, wydanej przez PWN, książki z zakresu testowania pt. Testowanie i jakość oprogramowania  modele, techniki, narzędzia. Ponad tysiącstronicowy podręcznik składa się z 7 części:

  • Podstawy testowania,
  • Techniki projektowania testów,
  • Testowanie charakterystyk jakościowych,
  • Zarządzanie testowaniem,
  • Ludzie i narzędzia,
  • Udoskonalanie procesu testowego,
  • Jakość oprogramowania.

W trakcie spotkania autor opowie m.in.: co skłoniło go do napisania książki, do kogo jest adresowana oraz, co dokładnie zawierają poszczególne jej części. Spotkanie będzie również okazją do zadania pytań autorowi oraz ogólnej dyskusji na temat rynku publikacji, dotyczących inżynierii jakości oprogramowania.

Krystian Kaczor wystąpi z kolei z prezentacją: Kim jest Agile Tester?

Nasz świat przyspiesza, czas wydaje się biec coraz szybciej a zalewający nas potok informacji nie ma końca. Potrzebujemy szybkich i skutecznych metod wytwarzania nowych produktów. W tym celu zostały opracowane metody i frameworki Agile, ze Scrum na czele.

Jest więcej niż bardziej prawdopodobne, że następny projekt, na którym będziesz pracował, lub nowy kontrakt będzie oznaczał pracę według reguł Agile. Organizacje już teraz zaczynają poszukiwać na rynku specjalistów określanych jako Agile Tester. Czy możemy w pełni opisać kim jest i jak działa taka osoba?
Co tester może zrobić, żeby odnieść sukces w nowej sytuacji? Jak trzeba zmienić podejście do swojej roli i sposobu wykonywania pracy. Czy potrzebne są nowe procesy i narzędzia? Czy zmienia się misja testowania? Czy to prawda, że w zespole Scrum są tylko Deweloperzy?

Na te i inne pytania – nurtujące testerów, spotykających Agile na swojej ścieżce zawodowej – odpowie Krystian Kaczor.

Obu autorów będzie można spotkać na stoisku PWN!

Zapraszamy także na stronę wydarzenia: http://testingcup.pl/  

Polecamy

Partnerzy