Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


SECURITY PWNing CONFERENCE 2018

SECURITY PWNing CONFERENCE 2018

Już 19-20 listopada w Warszawie

SECURITY PWNing CONFERENCE 2018

III edycja spotkania poświęconego bezpieczeństwu IT oraz problematyce współczesnego hackingu

19-20 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja „SECURITY PWNing” dedykowana szeroko rozumianej tematyce bezpieczeństwa IT. Wzorem poprzednich edycji jej organizatorem jest Instytut PWN, a Przewodniczącym Rady Programowej - Gynvael Coldwind. Spotkanie będzie znakomitą okazją do wysłuchania wystąpień wybitnych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa IT oraz specjalistów wyłonionych w ramach Call for Papers.

Konferencja „SECURITY PWNing” po raz trzeci zagości w kalendarzu najważniejszych wydarzeń z obszaru IT. 19-20 listopada uznani eksperci-praktycy z Polski i Europy podzielą się z uczestnikami konferencji swoją wiedzą, praktyką i doświadczeniem z zakresu bezpieczeństwa informatycznego oraz współczesnego hackingu. Za merytoryczną stroną programu odpowiada Gynvael Coldwind, znany programista-pasjonat z zamiłowaniem do bezpieczeństwa komputerowego i niskopoziomowych aspektów informatyki, współzałożyciel zespołu Dragon Sector, pracujący w Google jako Information Security Engineer.

„Dwie poprzednie edycje „Security PWNing” i ich pozytywny odbiór przez ludzi z branży utwierdziły mnie w przekonaniu, że warto robić event w którym merytoryka jest stawiana na pierwszym miejscu. – mówi Gynvael Coldwind - Dobierając prelegentów i tematy staramy się pamiętać o tym, aby bardzo techniczne prezentacje były przeplatane lżejszymi, tak aby uczestnik konferencji wychodził z solidną dawką wiedzy, ale i inspiracją do działania. Wychodząc naprzeciw zapytaniom z zagranicy zdecydowaliśmy, że w tym roku wszystkie wystąpienia będą tłumaczone symultanicznie na język angielski. Liczę na to, że nasze spotkanie stanie się nie tylko świetną okazją do wymiany doświadczeń i zgłębienia technicznych zagadnień ale i wspólnego poszukania nowych ścieżek w bezpieczeństwie IT.”

Prelegenci „SECURITY PWNing Conference” przybliżą uczestnikom spotkania tematy z zakresu bezpieczeństwa IT oraz hackingu, koncentrując się na ich technicznych i praktycznych aspektach. Adam Haertle, twórca Zaufanej Trzeciej Strony opowie o najciekawszych przypadkach użycia socjotechniki w atakach na polskich internautów. Piotr Konieczny, założyciel Niebezpiecznik.pl zaprezentuje przegląd najpopularniejszych scamów i przekrętów w internecie oraz opowie o tym jak w ostatnim czasie ewoluowali polscy cyberprzestępcy. Kolejni prelegenci przybliżą tematy dotyczące między innymi technik reversowania nieudokumentowanego sprzętu, użycia ataków radiowych w red teamingu i w testach penetracyjnych, a także niskopoziomowego debugowania z Pwndbg.

Podczas drugiego dnia spotkania uczestnicy wysłuchają między innymi wystąpień o technikach uruchamiania kodu bez „dotykania” dysku; błędach w narzędziach analitycznych, wspierających oraz bibliotekach użytecznych przy postępowaniu z malware; wynikach badań na temat bezpieczeństwa serwerów GIT; technicznych, etycznych i prawnych aspektach bezpieczeństwa urządzeń loT, eksploitacji mmap() w sterownikach jądra Linux oraz praktycznych aspektach Rodo na przykładzie wypożyczalni pojazdów na minuty.

Wszystkie wystąpienia będą tłumaczone symultanicznie na język angielski.

Specjaliści ds. bezpieczeństwa IT, osoby odpowiedzialne za administrowanie sieciami i systemami IT, konsultanci i eksperci bezpieczeństwa informacji, pracownicy firm dostarczających rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa IT oraz studenci i pasjonaci uczestniczący w „SECURITY PWNing Conference” będą mogli sprawdzić swe siły w zawodach liczonych do klasyfikacji generalnej CTFTime. Konkurs organizowany przez jedną z najlepszych drużyn CTF na świecie - polski zespół Dragon Sector - rozgrywany będzie w formule Jeopardy, a zadania będą dotyczyły m.in. inżynierii wstecznej, eksploitacji niskopoziomowej, kryptografii oraz bezpieczeństwa aplikacji webowych.

Na uczestników konferencji czekają także dodatkowe atrakcje - specjalna strefa zorganizowana przez Fundację Dawne Komputery i Gry w której będzie można zagrać w kultowe gry na sprzęcie sprzed kilkunastu–kilkudziesięciu lat oraz możliwość wypróbowania jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie zestawów VR – Oculus Rift z kontrolerami Touch.
***
Termin:
SECURITY PWNing CONFERENCE 2018
19-20 listopada 2017
***
Miejsce:
Warszawa Plaza Hotel
ul. Łączyny 5 WARSZAWA
***
Informacje na temat konferencji i rejestracja:
http://www.instytutpwn.pl/pwning/
***
Dane kontaktowe:
Hanna Jarosiewicz
Specjalista ds. marketingu
mail: hanna.jarosiewicz@pwn.pl
Wydawnictwo Naukowe PWN SA

Polecamy

Partnerzy