Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


Praktyczne uczenie maszynowe – materiały dodatkowe

Praktyczne uczenie maszynowe – materiały dodatkowe

Ostatnia dekada to czas bezprecedensowego rozwoju sztucznej inteligencji – nie tylko przełomowych badań nad algorytmami uczenia maszynowego, ale również coraz powszechniejszego stosowania inteligentnych maszyn w najróżniejszych dziedzinach naszego życia. Rozwój ten ogranicza niewystarczająca liczba specjalistów, łączących znajomość modelowania danych (przygotowania danych i zasad działania algorytmów uczenia maszynowego) ze znajomością języków analizy danych, takich jak SQL, R czy Python.

Niniejsza książka łączy w sobie teorię z praktyką. Opisuje rozwiązania kilkunastu typowych problemów, takich jak prognozowanie zysków, optymalizacja kampanii marketingowej, proaktywna konserwacja sprzętu czy oceny ryzyka kredytowego. Ich układ jest celowy – każdy przykład jest okazją do wyjaśnienia określonych zagadnień, zaczynając od narzędzi, przez podstawy uczenia maszynowego, sposoby oceny jakości danych i ich przygotowania do dalszej analizy, zasady tworzenia modeli uczenia maszynowego i ich optymalizacji, po wskazówki dotyczące wdrożenia gotowych modeli do produkcji.

W tekście książki zostały opisane tylko wybrane fragmenty kodu użytego do ilustracji omawianych zagadnień. Kompletną wersję przykładów razem z użytymi danymi można pobrać poniżej.

Archiwum ZIP z kopią bazy danych serwera SQL Server 2019 oprócz tabel z danymi zawiera widoki, procedury składowane i funkcje potrzebne do utworzenia opisywanych modeli uczenia maszynowego. Archiwum to zawiera również podzielone między foldery pliki z danymi, pliki Power BI Desktop i skrypty w językach R i Python, które pomogą wykonać opisywane projekty.

Download:

Praktyczne uczenie maszynowe – materiały dodatkowe 1/4

Praktyczne uczenie maszynowe – materiały dodatkowe 2/4

Praktyczne uczenie maszynowe – materiały dodatkowe 3/4

Praktyczne uczenie maszynowe – materiały dodatkowe 4/4

Polecamy

Partnerzy