Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


Podstawy modelowania krzywych i powierzchni

Podstawy modelowania krzywych i powierzchni

Trzecie wydanie!

W nowym wydaniu książki znajdziesz uzupełnienia na temat wymiernych trójkątnych płatów Béziera na sferze, wstawiania węzłów za pomocą algorytmu Lane’a–Riesenfelda i obliczania długości krzywych B-sklejanych oraz dokładniejszą analizę własności aproksymacyjnych kubicznych funkcji sklejanych.

Klasyczna teoria krzywych i powierzchni Béziera i B-sklejanych, a także opisy stosowanych w grafice komputerowej i w projektowaniu wspomaganym komputerem algorytmów ich przetwarzania zostały uzupełnione wiadomościami na temat powierzchni reprezentowanych przez siatki nieregularne. Znacznie rozbudowane rozdziały na temat ciągłości geometrycznej krzywych i powierzchni zawierają szczegółowy opis krzywych B-sklejanych, własności powierzchni granicznych otrzymanych przez zagęszczanie siatek, nową metodę gładkiego łączenia obciętych powierzchni B-sklejanych i doskonalszą konstrukcję powierzchni wypełniających wielokątne otwory, umożliwiającą przeprowadzanie optymalizacji kształtu takich powierzchni. Wzory i rozważania teoretyczne zostały w tej książce znakomicie zilustrowane na ponad 300 rysunkach.

Choć obecne wydanie nie zawiera płyty z oprogramowaniem, sam pakiet BSTools, znacznie rozbudowany od ukazania się drugiego wydania książki, do którego był dołączony, jest dostępny dla osób zainteresowanych do pobrania poniżej.

Czytelnicy trzeciego wydania książki mają okazję poznać teorię, na której opierają się algorytmy zaimplementowane w tym pakiecie, co pomoże im w pisaniu własnych programów i w skutecznym posługiwaniu się również innymi pakietami grafiki komputerowej i projektowania wspomaganego komputerem.

Polecamy

Partnerzy