Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


Internet dla aktywnych seniorów

Internet dla aktywnych seniorów

Do księgarń trafił kolejny tom z serii „Cyfrowy świat seniora”. Tym razem Alicja Żarowska-Mazur omawia zagadnienia związane z aktywnością w internecie. „Aktywnie w Internecie” to publikacja, dzięki której każdy senior będzie swobodnie korzystał z sieci w komputerze. Książka wychodzi naprzeciw współczesnym seniorom, którzy nie boją się uczyć i korzystać z nowych technologii, co potwierdzają światowe statystyki, zgodnie z którymi osoby 60+ są grupą, w której notuje się największy przyrost w mediach społecznościowych!

Od przeglądania stron internetowych przez publikowanie w sieci własnych informacji po prowadzenie bloga i wyszukiwanie informacji o np. dobrych lekarzach w okolicy, wydarzeniach kulturalnych czy kawiarniach. Książka pokazuje na czym polega dziennikarstwo obywatelskie oraz jak napisać pismo, wydrukować je i wysłać bez wychodzenia z domu. Autorka pisuje szereg możliwości, jakie daje umiejętne korzystanie z internetu, jak możliwość zaplanowania domowego budżetu czy zapisania w kalendarzu istotnych spraw lub zamówienie zakupów z dowozem do domu.

Ważnym aspektem tej publikacji wydaje się to, że autorka rozpoczyna od spraw najprostszych – rozkłada korzystanie z komputera i internetu niejako na czynniki pierwsze. A zatem z rozdziału pierwszego czytelnik dowie się jak działa zapora Windows, czym są pakiety zabezpieczające oraz do czego służy skaner online. Kolejne części poświęcone zostały blogosferze, instagramowi, dziennikarstwu obywatelskiemu. Dzięki nim odbiorca dowie się nie tylko jak korzystać z tej części internetu, lecz także jak aktywnie ją tworzyć. W książce znajdują się  bowiem praktyczne porady dotyczące tego, jak założyć bloga, dostosować go do swoich potrzeb oraz jak stworzyć na nim wpis.

Niewątpliwie przydatną częścią książki są rozdziały poświęcone takim praktycznym elementom użycia internetu, jak znalezienie lekarza, sprawdzenie jego kompetencji oraz opinii na jego temat, zorganizowanie wyjazdu oraz potwierdzenie wiarygodności biura podróży czy zrobienie zakupów przez internet. Autorka pokazuje również, że komputer i internet mogą ułatwić codzienne funkcjonowanie i być pomocne w załatwianiu spraw w spółdzielni, planowaniu domowego budżetu czy w pamiętaniu o ważnych datach.

Alicja Żarnowska-Mazur  stwierdza, że książka, którą napisała, jest po części odpowiedzią na potrzeby jej własnych rodziców, którzy przez długi czas dość nieufnie podchodzili do zawartych w internecie treści. Z czasem jednak przekonali się do niego, w ich domu pojawiły się tablety i komputer, a dziś  bez problemu surfują po sieci!

Polecamy

Partnerzy