Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


Internet bez tajemnic – Cyfrowy świat seniora

Internet bez tajemnic – Cyfrowy świat seniora

Dzisiejszy świat bez komputera? Niewyobrażalne!

Z urządzeń mobilnych nie korzystają już tylko młodzi ludzie – robi to coraz więcej seniorów. Chcecie, aby Wasi rodzice zaczęli korzystać z urządzeń mobilnych bez strachu przed czymś nowym? Jeżeli tak, to proponujemy idealny prezent na Dzień Ojca. Seria Cyfrowy świat 60+ pomoże osobom starszym zaprzyjaźnić się z komputerem i komórką.

Pierwsza książka Ty i Twój komputer rozpoczęła serię Cyfrowy świat 60+. Powstała z myślą o włączeniu seniorów do tzw. cyfrowego świata. Autorka w przejrzysty sposób omawia krok po kroku, jak zacząć korzystać z komputera oraz jak poruszać się w sieci. W każdym rozdziale zostały umieszczone zdjęcia, które wizualizują konkretne problemy, dzięki czemu uczenie się nowych zagadnień jest łatwe i przyjemne.

Dzięki tej książce nauczysz się obsługi komputera i poznasz świat, w którym przebywają Twoje dzieci i wnuki – a to dopiero początek. Dodatkowo Internet nie będzie już stanowił dla Ciebie wielkiej tajemnicy. Dowiesz się, jak posłuchać muzyki, włączyć film, zapłacić rachunki oraz zrobić zakupy. Twoje życie stanie się po prostu łatwiejsze.

Z drugiej książki pod tytułem Co słychać na fejsie czytelnik dowie się więcej na temat świata serwisów społecznościowych, dzięki którym będzie w stałym kontacie z najbliższymi i będzie mógł nawiązywać nowe znajomości. W książce krok po kroku od założenia konta zostało omówione, jak korzystać z serwisów: Google+, Facebook, Nasza Klasa oraz Twitter, a także z komunikatorów: GG, GTalk oraz Skype. Przystępnie sformułowane opisy pozwolą odbiorcy wybrać serwis, który najlepiej będzie odpowiadał jego potrzebom.

Ostatnią książką w serii jest Smartfon, tablet i nie tylko, dzięki której korzystanie z nowoczesnych urządzeń mobilnych będzie mogło stać się dla użytkownika elementem codziennego życia. Autorka przedstawia, jak działają oraz jakie możliwości dają: smartfon, tablet oraz czytnik. Książka podpowiada, jak wybrać nowe urządzenie oraz instruuje, jak je skonfigurować.

Drogi Czytelniku, teraz już zawsze będziesz na bieżąco i w kontakcie ze wszystkimi, z którymi chcesz być blisko. Dodatkowo w każdym miejscu będziesz mógł czytać swoją ulubioną powieść. Już nie musisz dźwigać wielkiej książki, na czytniku zmieści się każda pozycja, a dodatkowym atutem, oprócz lekkości, jest e-papier, dzięki któremu możesz dostosować tonację papieru do Twoich potrzeb.

Dzięki serii Cyfrowy świat 60+ Wasi rodzice i dziadkowie nauczą się funkcjonowania w wirtualnym świecie. Internet może stać się nową fascynującą przygodą, a z naszą nową serią odkryjesz wszystkie jego tajemnice.

Dzień Ojca już 23 czerwca, zapraszamy do księgarń!

cyfrowy-wiat-60-t-1_210988

cyfrowy-wiat-60-t-2_210989

cyfrowy-wiat-seniora-smartfon-tablet-i-nie-tylko_275671 (1)

Polecamy

Partnerzy