Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


Informatyka inaczej

„Informatyka kwantowa” – co to takiego?

„Informatyka kwantowa” – co to takiego?

Informatyka kwantowa to nowa dziedzina informatyki, która dynamicznie się rozwija szczególnie na poziomie teoretycznym. Także na poziomie technologicznym są notowane kolejne niezwykle zaawansowane osiągnięcia. Nie będzie nadużyciem napisanie, iż ten dział informatyki dosłownie rozwija się na naszych oczach. Choć poziom rozwoju sprzętowych rozwiązań dla komputerów kwantowych nadal nie jest satysfakcjonujący (krotko mówiąc, nie możemy jeszcze kupić komputera kwantowego do domu), dotychczas opracowane algorytmy kwantowe oraz protokoły komunikacji oparte na prawach fizyki kwantowej jednoznacznie pokazały możliwości, jakie tkwią w kwantowym modelu przetwarzania informacji. Istotnym celem jest także popularyzacja informatyki kwantowej, szczególnie iż jest to dziedzina odwołująca się do dość zaawansowanych pojęć z matematyki oraz fizyki. I właśnie popularyzacja stanowi główny powód napisania tej książki. Informatyka kwantowa, jak się obecnie sądzi, dostarcza nie tylko nowych algorytmów, ale także oferuje większą moc obliczeniową niż moc obliczeniowa obecnie dostępnych rozwiązań informatycznych. [...]

Czytaj dalej »

Magia Ruby – programowanie jak czary!

Magia Ruby – programowanie jak czary!

Dawno temu byłem małym dzieckiem, dorastającym na farmie w wiejskiej Pensylwanii. Moje miasto rodzinne jest na tyle małe, że gospodarstwo moich rodziców znajdowało się tylko w odległości 800 metrów wzdłuż drogi od domu moich dziadków od strony mamy, w którym to mama spędziła swoje dzieciństwo.

Czytaj dalej »

Internet dla aktywnych seniorów

Internet dla aktywnych seniorów

Do księgarń trafił kolejny tom z serii „Cyfrowy świat seniora”. Tym razem Alicja Żarowska-Mazur omawia zagadnienia związane z aktywnością w internecie. „Aktywnie w Internecie” to publikacja, dzięki której każdy senior będzie swobodnie korzystał z sieci w komputerze. Książka wychodzi naprzeciw współczesnym seniorom, którzy nie boją się uczyć i korzystać z nowych technologii, co potwierdzają światowe statystyki, zgodnie z którymi osoby 60+ są grupą, w której notuje się największy przyrost w mediach społecznościowych!

Czytaj dalej »

Internet bez tajemnic – Cyfrowy świat seniora

Internet bez tajemnic – Cyfrowy świat seniora

Dzisiejszy świat bez komputera? Niewyobrażalne!

Z urządzeń mobilnych nie korzystają już tylko młodzi ludzie – robi to coraz więcej seniorów. Chcecie, aby Wasi rodzice zaczęli korzystać z urządzeń mobilnych bez strachu przed czymś nowym? Jeżeli tak, to proponujemy idealny prezent na Dzień Ojca. Seria Cyfrowy świat 60+ pomoże osobom starszym zaprzyjaźnić się z komputerem i komórką.

Czytaj dalej »

Polecamy

Partnerzy