W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj
X

Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


WN PWN i Geek Girls Carrots – co robimy razem?

WN PWN i Geek Girls Carrots – co robimy razem?

Geek Girls Carrots to globalna organizacja, która łączy, uczy i inspiruje kobiety kochające nowe technologie. Mamy przyjemność poinformować, że Geek Girls Carrots objęła patronatem nasze książki „Shadery. Zaawansowane programowanie w GLSL”, „HTML5 i CSS3. Definicja nowoczesności” oraz „Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia”. 

„Shadery. Zaawansowane programowanie w GLSL”

Niezbędnik każdego, kto zamierza szybko odnaleźć się we współczesnej grafice trójwymiarowej. Jest to pierwsza tego typu książka na świecie, opisująca najnowszą wersję języka GLSL 4.50 będącego częścią OpenGL 4.5. Zawiera wyczerpujący opis programowania wszystkich dostępnych aktualnie shaderów, włącznie z niezwykle popularnym w ostatnim czasie shaderem obliczeniowym (ang. Compute shader). Posiada również krótkie wprowadzenie do architektury procesora graficznego.

Publikacja autorstwa Karola Sobiesiaka i Piotra Sydowa skierowana jest zarówno do osób zawodowo zajmujących się programowaniem shaderów, jak również do tych, którzy dopiero zaczynają.

„HTML5 i CSS3. Definicja nowoczesności”

Książka skupia się na częściach HTML5 związanych z multimediami oraz technikami, jakie mogą być przydatne w tworzeniu zaawansowanych interfejsów użytkownikowi aplikacji webowych. Obecne na rynku książki poruszają jedynie tematykę poszczególnych komponentów HTML5, lecz już nie omawiają kwestii, w jaki sposób łączyć te komponenty ze sobą tak, by osiągnąć najlepszy efekt dla użytkownika aplikacji. Wiedza zawarta w książce Sebastiana Rosika pozwoli czytelnikowi na tworzenie aplikacji, które będą łatwiejsze i przyjemniejsze w obsłudze dla użytkownika końcowego.

„Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia”

Pierwszy w Polsce podręcznik kompleksowo opisujący nowoczesne podejście do testowania. W przystępny sposób prezentuje większość spotykanych w praktyce metod efektywnego testowania, zarządzania procesem testowym oraz zapewniania jakości oprogramowania. Polecany początkującym i zaawansowanym testerom, kierownikom testów i programistom stosującym testy jednostkowe.

Idealna pomoc dla przygotowujących się do egzaminów ISTQB na wszystkich poziomach zaawansowania.

Już niedługo wszystkie publikacje pojawią się w księgarni! Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością Geek Girls Carrots na stronie organizacji www.geekgirlscarrots.org

Polecamy

Partnerzy