Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


Testwarez już po raz 11-sty

Testwarez już po raz 11-sty

W dniach 28-30 września 2016 w Hotelu Gołębiewskim w Karpaczu odbędzie się kolejna, już jedenasta edycja TestWarez.

Testwarez to przestrzeń umożliwiająca wymianę doświadczeń i podjęcie dyskusji na temat problemów i trendów w testowaniu oprogramowania.
Wśród prelegentów i uczestników konferencji są zarówno osoby o wielkim doświadczeniu w testowaniu, jak i początkujący, praktycy i teoretycy, menedżerowie i pracownicy szeregowi; co daje niepowtarzalną szansę na wszechstronną i konstruktywną dyskusję.

Formuła konferencji pozwala na swobodny dialog zarówno podczas wystąpień i paneli dyskusyjnych, jak i w kuluarach – do tego dojdą w tym roku nowe rozwiązania umożliwiające jeszcze większą interakcję i integrację uczestników.

Wśród prelegentów są m.in.:

RADOSŁAW SMILGIN – ekspert w obszarze testowania i zapewnienia jakości oprogramowania, przedsiębiorca i trener. Swoje testerskie szlify zdobywał za granica, pracując przy budowaniu i weryfikacji systemów krytycznych pod względem bezpieczeństwa. W swojej pracy łączy dwie testerskie szkoły – testowanie formalne i eksploracyjne. Akredytowany przez Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych trener ISTQB poziomu podstawowego oraz zaawansowanego. Członek grupy przygotowującej ISTQB Foundation Level Syllabus 2016. Tłumacz sylabusów ISTQB Advanced Level. Jest pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw w Testowaniu Oprogramowania – Testing-Cup. Autor książki dla początkujących testerów – „Zawód Tester”. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się w Internecie na portalu testerzy.pl oraz na wielu otwartych i zamkniętych wykładach w kraju i za granicą.

JĘDRZEJ OSIŃSKI – praktyk testowania oprogramowania, od 4 lat pracuje jako QA Engineer w Cognifide w Poznaniu. Doświadczenie zdobywał w Polsce i Irlandii. Doktor nauk matematycznych w zakresie informatyki, specjalizujący się w sztucznej inteligencji — obecnie wykłada na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor i współautor kilkunastu publikacji naukowych, prelegent wielu międzynarodowych konferencji. Przez trzy lata, w ramach grantu naukowo-badawczego MNiSW, pracował przy budowie prototypu systemu wsparcia służb mundurowych, opartego o technologie języka naturalnego. Naukowo zafascynowany różnymi obszarami słabej sztucznej inteligencji, zawodowo zajmuje go tematyka BDD, automatyzacja i heurystyki testowe. Certyfikowany kierownik oraz analityk testów (ISTQB). twitter: @dr_hawaii

KRYSTIAN KACZOR - znany jest w środowisku profesjonalistów IT jako wpływowy specjalista od Agile. Dzieli się swoim bogatym i zróżnicowanym doświadczeniem nie tylko przez prowadzone szkolenia, ale także artykuły i wystąpienia na konferencjach. Propagator pragmatycznego podejścia opartego na empiryzmie i sprawdzaniu efektów. Jako konsultant uważnie obserwuje środowisko i podejmuje się niemożliwych wyzwań, żeby pomagać klientom osiągać niemożliwe. Trener, który nadal pracuje jako Agile Coach i Scrum Master, żeby utrzymać więź z praktyką. Już od 12 lat współpracuje z firmami, których logo jest łatwo rozpoznawalne. Od mroźnej Szwecji po pustynny Iran usprawniając Zespoły, procesy, projekty i całe organizacje. Bogate doświadczenie od pracownika wsparcia technicznego do program managera pozwala temu profesjonaliście spojrzeć na proces powstawania systemów informatycznych z wielu różnych stron. Jako Agile Coach i konsultant buduje i prowadzi Zespoły Agile, przeprowadza transformacje organizacji i ulepsza wdrożone praktyki. Posiada doświadczenie w pracy z Zespołami w zakresie od małych, lokalnych zespołów do geograficznie rozproszonych korporacji, pracujących w modelach skalowanego i rozproszonego Agile. Autor książek, e-booków i szeregu innych publikacji w prasie polskiej i zagranicznej. Prelegent na polskich i zagranicznych konferencjach z obszarów Agile i Jakości. Jeden z niewielu trenerów w randze Professional Scrum Trainer w Polsce, PMI-ACP, Akredytowany Trener ISTQB, ICF ACC, SAFe Program Consultant.

KAROLINA ZMITROWICZ - pracuje w branży IT od 10 lat. Posiada międzynarodowe doświadczenie w zakresie analizy biznesowej i inżynierii wymagań, zarządzania jakością i zarządzania projektami: pracowała dla wiodących organizacji finansowych w Republice Południowej Afryki, Holandii, Austrii, Słowacji, Włoszech i w Polsce. Podczas swojej kariery pełniła różne role, od testera, poprzez analityka i projektanta, po koordynatora projektów, co umożliwiło jej poznanie wielu aspektów realizacji projektów IT i nauczyło postrzegania podejmowanych tematów z różnych punktów widzenia. Praca w międzynarodowych, wielokulturowych zespołach projektowych wykształciła w niej nie tylko umiejętności efektywnego planowania i koordynacji złożonych działań, ale i doskonałe umiejętności interpersonalne.Obecnie pracuje jako niezależny konsultant IT w obszarze biznesu i technologii wspierając organizacje m.in. w planowaniu i realizacji procesów analitycznych oraz czynności zarządzania jakością na przestrzeni całego cyklu życia rozwiązania. Zdobyte doświadczenie wykorzystuje jako podstawę do rozwoju własnych metod doskonalenia procesów wytwarzania kładąc nacisk przede wszystkim na transparentność, efektywność i spójność procesów z celami biznesowymi przy jednoczesnej elastyczności i uniwersalności zastosowanych rozwiązań. Karolina jest autorką kilkunastu publikacji z obszaru zarządzania jakością, testowania, analizy biznesowej i zarządzania zespołem oraz książek m.in. Inżynieria wymagań w praktyce (PWN 2014). Jest wykładowcą akademickim na WSB w Gdańsku na studiach podyplomowych na kierunku Tester oprogramowania oraz kierownikiem studiów podyplomowych na kierunku Inżynieria wymagań w projektach informatycznych.

NATALIA KRAWCZYK – posiada kilku letnie doświadczenie w testowaniu oprogramowania w różnych technologiach. Na co dzień zajmuje się głównie automatyzacją testów oraz usprawnianiem procesów QA w projektach. Certyfikowana Test Manager. Lubi zadawać filozoficzne pytanie odnośnie testowania i szukać na nie odpowiedzi.

Pełny program konferencji: http://www.testwarez.pl/agenda-2016/

Zachęcamy do zajrzenia na stronę konferencji http://www.testwarez.pl/ i jej wydarzenie na Facebooku https://www.facebook.com/events/1212895958740159/

Polecamy

Partnerzy