Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


RoboCap – warsztaty programowania i robotyki dla dzieci

RoboCap – warsztaty programowania i robotyki dla dzieci

Miło nam poinformować, że Wydawnictwo Naukowe PWN nawiązało współpracę z RoboCap – organizatorem warsztatów programowania i robotyki dla dzieci.

RoboCap to zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6-14 lat organizowane przez grupę pracowników firmy Capgemini we Wrocławiu oraz pozytywnie zakręconych wolontariuszy spoza firmy, którzy się do inicjatywy dołączyli.

W ramach zajęć dzieci biorą udział w różnorodnych projektach, podczas których uczą się planowania zadań, programowania, a także robotyki i elektroniki. Program został przetestowany na dzieciach pracowników firmy, które mogły poznać kulisy pracy swoich rodziców i zasiąść w ich biurze przy ich stanowiskach. Aktualnie planujemy rozszerzenie działalności i skierowanie warsztatów dla dzieci z wrocławskich szkół, domów dziecka i szpitali. Główną zaletą zajęć w ramach RoboCap jest fakt, że dzieci nie tylko uczą się przy komputerze, ale także aktywnie współpracują w grupie. 

Zajęcia prowadzone są przez zawodowych informatyków, dzięki czemu pytania uczestników nigdy nie pozostaną bez odpowiedzi. Chętnie dzielimy się swoją wiedzą oraz poszerzamy tematykę zajęć zgodnie z zainteresowania uczestników.

Zajęcia są prowadzone w małych, kilkuosobowych grupach, dzięki czemu prowadzący mogą pomóc każdemu dziecku z osobna. Nikt nie jest tutaj anonimowy, możemy się poznać i nawiązać kontakt, dzięki czemu dzieci chętniej i aktywniej przystępują do zadań, a ich rezultaty są wspaniałe.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę RoboCap: http://robocap.pl/#oNas 

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą książek o programowaniu dla dzieci:

Magia Ruby

python-dla-dzieci_295033

javascript-dla-dzieci_287732

arduino-dla-dzieci_299107

Polecamy

Partnerzy