Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


Artykuły

OpenCL. Akceleracja GPU w praktyce - materiały dodatkowe

OpenCL. Akceleracja GPU w praktyce - materiały dodatkowe

Książka jest skierowana do programistów, którzy chcą się zapoznać z technologią OpenCL W publikacji duży nacisk został położony na przedstawienie konkretnych przykładów (wraz z komentarzem opisującym sposób implementacji danego przykładu oraz techniczne aspekty danego problemu). Zaprezentowane zostały także sposoby wykorzystywania OpenCL do realizacji różnych zadań obliczeniowych. Praktyczne przykłady obejmują zagadnienia m.in. z algebry liniowej. W książce znajdują się także przykłady przetwarzania grafiki. Ze względu na charakter OpenCL opisano również sposoby korzystania z możliwości OpenCL oferowanych przez różne dodatkowe biblioteki, a także pakiety ułatwiające współpracę z technologią OpenCL. Uzupełnieniem publikacji są bardziej zaawansowane przykłady rozwiązywania równań różniczkowych czy też przedstawienie metody Black Scholes.

Czytaj dalej »

Excel dla menedżera

Excel dla menedżera

Jedyna książka na rynku, w której przedstawione są praktyczne sposoby rozwiązania rzeczywistych problemów biznesowych przy pomocy arkuszy kalkulacyjnych.

Czytaj dalej »

Algorytmika praktyczna

Algorytmika praktyczna

Zachęcamy do skorzystania z materiałów dodatkowych do książki Piotra Stańczyka pt. ,,Algorytmika praktyczna''.

Książka ta różni się od znanych na polskim rynku pozycji poświęconych algorytmice, dotyczy bowiem jej strony praktycznej. Taki sposób potraktowania tego działu informatyki wynika z coraz większego zainteresowania zarówno uczniów, jak i studentów udziałem w różnego rodzaju konkursach programistycznych.

Czytaj dalej »

Relacja z Security PWNing CONFERENCE 2019

Relacja z Security PWNing CONFERENCE 2019

14-15 listopada miała miejsce w Warszawie IV edycji najbardziej technicznej konferencji z zakresu bezpieczeństwa IT „SECURITY PWNing”. W trakcie 2 dni spotkania wystąpiło 24 prelegentów, których prelekcji wysłuchała rekordowa ilość ponad 450 uczestników, rozegrano zawody liczone do klasyfikacji generalnej CTFtime, wygłoszono serię prezentacji podczas sesji lightning talks oraz stworzono nową sieć kontaktów w ramach czasu na networking i rozmowy z prelegenatmi.

Czytaj dalej »

ECDL S10. Podstawy programowania w języku Python - materiały dodatkowe

ECDL S10. Podstawy programowania w języku Python - materiały dodatkowe

Książka jest przeznaczona dla osób, które są zainteresowane certyfikacją umiejętności z modułu S10 ECDL, czyli podstaw programowania, bądź chcących przyswoić sobie wiedzę z zakresu podstaw programowania w języku Python. Jest to jeden z najprężniej rozwijających się języków programowania, charakteryzujący się stosunkowo prostą składnią, co czyni go przystępnym także dla osób, które z programowaniem wcześniej nie miały do czynienia.

Czytaj dalej »

Matematyczne przygody z Pythonem - rozwiązania zadań

Matematyczne przygody z Pythonem - rozwiązania zadań

Poznaj ilustrowany podręcznik do nauki matematyki przez programowanie

Książka Matematyczne przygody z Pythonem opisuje zastosowanie narzędzi programistycznych, dzięki którym nauka matematyki może stać się ciekawsza i praktyczniejsza, choć jednocześnie niepozbawiona wyzwań. Korzystając z języka programowania Python, nauczysz się wizualizować rozwiązania różnych problemów matematycznych, używając kodu do studiowania kluczowych dziedzin matematyki, takich jak algebra, trygonometria, macierze i automaty komórkowe.

Czytaj dalej »

OpenGL i GLSL - materiały dodatkowe

Książka OpenGL i GLSL (nie taki krótki kurs) to prawdziwa gratka dla każdego, kto chce odnaleźć się w nowoczesnej grafice komputerowej. Kurs opisany w książce przedstawia trzy aplikacje wyświetlające grafikę trójwymiarową. Do kolejnych wariantów każdej aplikacji są dodawane nowe efekty stanowiące przykłady zastosowań kolejnych możliwości standardu OpenGL i języka GLSL.

Czytaj dalej »

Autodesk Inventor Professional 2019PL - materiały dodatkowe

Autodesk Inventor Professional 2019PL - materiały dodatkowe

Podręcznik przeznaczony jest dla osób pragnących efektywnie nauczyć się projektowania wyrobów (obejmującego także symulację, obliczenia MES i analizy klasyczne) i zarządzania ich dokumentacją za pomocą programów: Autodesk Inventor Professional 2019 (lub nowszej) oraz Autodesk Fusion 360. Pozwala przygotować się do egzaminu certyfikacyjnego Autodesk Certified Professional – Inventor. 

Czytaj dalej »

Praktyczne uczenie maszynowe – materiały dodatkowe

Praktyczne uczenie maszynowe – materiały dodatkowe

Ostatnia dekada to czas bezprecedensowego rozwoju sztucznej inteligencji – nie tylko przełomowych badań nad algorytmami uczenia maszynowego, ale również coraz powszechniejszego stosowania inteligentnych maszyn w najróżniejszych dziedzinach naszego życia. Rozwój ten ogranicza niewystarczająca liczba specjalistów, łączących znajomość modelowania danych (przygotowania danych i zasad działania algorytmów uczenia maszynowego) ze znajomością języków analizy danych, takich jak SQL, R czy Python.

Czytaj dalej »

reQuest 2019!

reQuest 2019!

Po dwóch udanych edycjach, 26-27 września we Wrocławiu odbędzie się trzecia odsłona konferencji dedykowanej inżynierii wymagań i analizie biznesowej -> reQuest.

Czytaj dalej »

Polecamy

Partnerzy