W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj
X

Księgarnia PWN

   

   

   

   

   

   

   

   

.

.

Bezpłatny newsletter


JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło

JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło

„JavaScript dla dzieci” to napisane lekkim piórem wprowadzenie do podstaw programowania, oparte na cierpliwym objaśnianiu zabawnie zilustrowanych przykładów. 

JavaScript to język programowania Internetu, to tajny składnik sprawiający, że sieć www jest niesamowita, Twoje ulubione portale interaktywne, a gry online zabawne! Dzięki bogato zilustrowanym przykładom, takim jak odbijające się piłki, animowane pszczoły i samochody wyścigowe, zobaczysz na własne oczy to, co zaprogramujesz. Każdy kolejny rozdział wzbogaca wcześniej zdobytą wiedzę, a zadania dla ambitnych to świetny trening dla umysłu i inspiracja do pisania własnych niesamowitych programów.

Dzięki bogato zilustrowanym przykładom, takim jak odbijające się piłki, animowane pszczoły i samochody wyścigowe, zobaczysz na własne oczy to, co zaprogramujesz. Każdy kolejny rozdział wzbogaca wcześniej zdobytą wiedzę, a zadania dla ambitnych to świetny trening dla mózgu i inspiracja do pisania własnych niesamowitych programów.

Zaczniesz od podstaw, takich jak łańcuchy znaków, tablice i pętle, a następnie przejdziesz do tematów zaawansowanych, takich jak obsługa interaktywnych zdarzeń za pomocą jQuery i rysowanie obrazków na płótnach.

Ta książka jest dla każdego, kto chce nauczyć się JavaScript albo zaczyna się uczyć programowania w ogóle. Książka ma być przyjazna dzieciom, ale może służyć za pierwszy podręcznik do programowania dla początkujących w każdym wieku.

Czytając tę książkę, wiedzę na temat JavaScript będziesz zdobywać stopniowo: najpierw poznasz proste typy danych, a potem typy bardziej złożone, jak również struktury sterujące i funkcje. Następnie nauczysz się pisać kod, który reaguje na ruchy wskaźnika myszy i naciśnięcia klawiszy przez użytkownika. Na końcu poznasz element canvas, który pozwala używać JavaScript do rysowania i animowania wszystkiego, czego sobie tylko zażyczysz!

Napiszesz też kilka gier, aby rozszerzyć swoje umiejętności programistyczne i z pożytkiem wykorzystać to, czego udało Ci się nauczyć.

JavaScript to język programowania świetnie nadający się do nauki, ponieważ jest używany praktycznie wszędzie. Przeglądarki internetowe takie jak Chrome, Firefox i Internet Explorer używają JavaScript. Język ten pozwala programistom przekształcać internetowe strony z prostych dokumentów w interaktywne aplikacje i gry w pełnym tego słowa znaczeniu.

Nie musisz ograniczać się do pisana stron internetowych. W JavaScript można tworzyć całe serwisy internetowe działające na serwerach www, a nawet sterować robotami i innymi urządzeniami!

Partner wydania:

 

matplaneta

Patroni medialni:

        

Już wkrótce kolejne książki z serii Programowanie na wesoło:

-         Python dla dzieci

-         Magia Ruby

Partnerzy